Aksiyon alın

Kampanyalarınızdan maksimum verim elde etmeniz alacağınız aksiyonlara bağlıdır.

Sadece içeriği oluşturup bültenleri göndermek belli bir oradan başarı sağlamanıza yardımcı olur, halbuki tüm kurallara uygun gerçekleştirdiğiniz ve bunun için bir bütçe ayırdığınız kampanyanızdan elde edeceğiniz kazanımları maksimize etmek, alacağınız aksiyonlarla doğrudan ilgilidir. Nasıl aksiyonlar almalısınız;

  • Bültenler dikkat çekici bir konuya sahip olmalı, bilgi içermeli ve aksiyon almaya teşvik etmelidir. Bültenlerde aksiyon butonları bulunmalıdır.
  • Bültenlerinizi okuyanlara, linklere tıklayanlara, tıkladıkları linkere göre otomatik ikinci, üçüncü elektronik postalar otomatik gönderilmelidir. Bu tip otomatikleştirilmiş aksiyonlar dönüşüm oranlarını artırır.
  • Web siteniz ve kampanyalarınız birbirini tamamlamalı, çelişkili içerikler, fiyatlar, modeller vb. bilgiler bulunmamalıdır. Otomatik aksiyonlarla ilgili gerekmesi durumunda web sitesi ve kampanyalar entegre edilmelidir.

Otomatik aksiyonlara örnekler vererek büyük kampanyaların nasıl kolayca yürütülebildiğini açıklayalım;
bültendeki üye kayıt linkine tıklayan kişi web sitesi üzerinden üye oldu, üye olan kişiye "hoşgeldin" postası gönderilmesi otomatik bir aksiyondur,
bülteni okuyan kişilerin konuyla ya da ürünle ilgilendiklerini varsayıyoruz, bu kişilere otomatik ikinci bir postayla biraz daha detaylı bilgi sunabiliriz, bu postada aksiyon butonları olabilir ve tıklanan aksiyona göre üçüncü bir posta gönderebilir ve belki dördüncü postayla da ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmek için tamamen otomatikleştirilmiş bir prosesi işletebiliriz.

100 binlerce kişiye elektronik posta gönderen dev pazarlama şirketleri bu tip otomatikleştirilmiş proseslerle etkileşimleri artırıp pazarlamayı daha aktif hale getirebilmektedirler.