Bülten Tasarlayın

Kampanyanızın ziyaretçi kaynaklarından biride elektronik bültenlerdir. Profesyonel tasarlanmamış bültenlerin spam olarak değerlendirilmesi daha olasıdır.

Akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşması, 3g, 4g derken artan internet hızları ve mobil erişimin çok yaygın hale gelmesiyle artık bültenleriniz sadece büyük bilgisayar ekranlarından değil, tablet , akıllı telefon gibi küçük ekranlı cihazlardan daha sık okunmaya başladı. Dolayısıyla bültenlerinizin her türlü platformu desteklemesi gerekiyor, dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Masa üstü versiyonu ile mobil versiyonu farklı bültenler oluşturun ya da otomatik olarak değişebilen duyarlı bültenler oluşturun
  • Bültenleri göndermeden önce her türlü cihazda ve platformda (gmail, hotmail vb.) başarılı olup olmadığını test edin.
  • Bültenler html formatlı olmalı tek bir görsel ve görsel üzerindeki yazılardan oluşmamalıdır.
  • Bültenlerin başlığı, içeriği, üyelik bilgi linleri, üyelikten çıkma linki ve paylaşım linkleri bulunmalı, elektronik ticaret kanununda belirtilen özellikleri içermelidir.

Bülten tasarımı teknik bir konudur, bültenlerinizin mutlaka konunun profesyonelleri tarafından tasarlanması ve spam skorunun ölçümlenmesi gerekir. Tüm dünyada gönderilen mesajların ortalama %88 i spam olarak değerlendiriliyor ve bu oran Türkiye'de de %80 in üzerinde. Dolayısıyla bültenler gönderilmeden spam skorunun düşük seviyelerde olmasına özen gösterilmelidir.

esemtipi.com bültenlerinizin spam skorunu ölçer ve sizi uyarır.