İçerik Oluşturun

Gerçek hayattaki kampanyalarla dijital kampanyalar arasında en önemli fark içeriktir. İçerik kampanyanızın başarısını doğrudan etkiler

Özellikle elektronik ticaretle uğraşmış kişiler ürün görsellerinin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Tek bir ayakkabı tanıtımı için 5-6 fotoğrafın çekilmesinin sebebide budur. Ürünü gerçekte görmeden alacak müşteri tabanına, derisine, giyildiği zaman nasıl bir görünüşü olduğuna vs. herşeyine bakmak isteyecektir. Tek bir açıdan çekilmiş bir görselle ürünü satmak pek olası değildir. İçeriğin, yani ürünle ilgili görsellerin, müşteri görüşlerinin, teknik bilgilerin ve model bilgilerin tatmin edici olup olmadığını bir müşteri gibi düşünüp test edin.

Özellikle elektronik ürünlerde ürüne ait teknik bilgilerin yanısıra, beraber alınması gereken tamamlayıcı aksesuarlar, uyumluluk tabloları, kapasiteler, kullanım alanları gibi detaylarda çok önemlidir.
İçerik oluştururken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Görseller ürüne ve özelliklerine göre üretilmelidir. Bir yatak ile bir fotoğraf makinesinin fotoğraflanması birbirinden farklı teknikler gerektirir
  • Kullanıcı görüşleri, özellikle röportaj şeklinde alınanlar çok etkilidir. Bu mümkün değilse müşteri hakkında cinsiyet, yaş, sektör bilgileri verilmesi önemlidir.
  • Ürünün kullanımı ile ilgili başarılı hikayeler anlatmak; eğer bir hizmeti pazarlıyorsanız bu hizmeti alanların başarı hikayeleri, yani uygulama örneklerini anlatmak çok etkili olacaktır
  • İçerikler çok uzun tutulmamalı, belirleyici noktalar farklı renk ve boyutta vurgulanmalı, tüm içeriği tek düze, sıkıcı ve düz bir yazıdan oluşturmamak önemlidir, belli aralıklarla görsellerle güçlendirmek gerekir.
  • İçerik sayfalarında belli yerlerde dönüşümler oluşturmalısınız, ("call to action" denilen ziyaretçiyi müşteri olma yolunda yönlendiren linkler) dönüşümler, ziyaretçiniz hakkında bilgi edindiğiniz aksiyonlardan form ya da satın alma linklerinden oluşabilir.

İçeriklerinizi yayınlayabileceğiniz web siteleriniz içeriği yönetilebilir altyapılara sahip değilse dinamik içerikler yaratmak ve aksiyon almak için sürekli bir web uzmanına ihtiyaç duyarsınız, tavsiyemiz içerik yönetim sistemi altyapısına sahip web siteleridir. Eğer sizde böyle bir siteye ihtiyaç duyuyorsanız bizi iletişime geçebilirsiniz.